O mnie

Monika Hajduk

Dietetyk, dietetyk dziecięcy, właścicielka poradni

Jestem absolwentką kierunku Dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, członkinią Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

Dodatkowo jestem uczestniczką kursów na certyfikowanego międzynarodowego specjalistę w zakresie leczenia otyłości (SCOPE) akredytowanego przez Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Otyłością. “Specjalista przyjazny insulinoopornym” (SOIT – School of Insulinresistance Therapy) Fundacji Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie. Jestem dietetykiem z 9-letnim doświadczeniem.

W swojej pracy realizuję nurt psychodietetyki, ponieważ zmianę w zakresie stylu życia upatruję w pracy na wielu aspektach życia – żywienia, aktywności fizycznej oraz psychiki, traktując je integralnie i nierozerwalnie.

Stale poszerzam swoją wiedzę na konferencjach i sympozjach naukowych. Jestem autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych umieszczanych w prasie i Internecie. Specjalizuję się w leczeniu żywieniowym nadwagi i otyłości, schorzeń dietozależnych, żywieniem w sporcie, wsparciem w zakresie bilansowania odmian i pół-form diet wegetariańskich, prawidłowym żywieniem dzieci, kobiet w ciąży i karmiących. W pracy z dziećmi wykorzystuję różnorodne metody aktywizujące, edukację poprzez wizualizacje, zabawy i eksperymenty. Formę współpracy z pacjentem zawsze dobieram indywidualnie.

Przez wiele lat współpracowałam również z cateringami dietetycznymi specjalizującymi się w dietach dla osób z nadwagą i otyłością, sportowców, dzieci i osób z dolegliwościami zdrowotnymi na tle żywieniowym.

Głównym założeniem mojej pracy jest zmiana zachowań żywieniowych pacjentów oraz ich dotychczasowego stylu życia na prawidłowy. Cel ten osiągam poprzez zastosowanie odpowiednich technik motywacyjnych oraz edukację żywieniową, a tym samym zwiększanie świadomości żywieniowej. Jako dietetyk stawiam nacisk przede wszystkim na skuteczność w zmianie nawyków żywieniowych oraz podejście długofalowe.

DODATKOWE SZKOLENIA I CERTYFIKATY: