Jak wygląda współpraca z dietetykiem w Centrum Dietetycznym MonVita?

Współpracę rozpoczynamy od konsultacji wstępnej na której przeprowadzamy wywiad żywieniowy i zdrowotny służący zebraniu niezbędnych informacji dotyczących Twojego stylu życia, zdrowia, codziennego odżywiania i preferencji smakowych. Dokonujemy pomiaru wzrostu, masy ciała i robimy analizę składu ciała. Wykonujemy pomiar obwodów ciała (talia, brzuch, biodra). Analizujemy wyniki badań krwi i/lub moczu, aby dostosować dietę do stanu zdrowia. Analizujemy dotychczasowy sposób żywienia. Określamy cel diety i szacunkowy czas osiągnięcia celu. Na tej wizycie umawiamy się na drugą wizytę z dietą na której zostaje przekazany plan żywieniowy.

Na drugiej wizycie przekazujemy i omawiamy Twój indywidualny plan żywieniowy na 7 lub 14 dni. Udzielamy wskazówek dotyczących modyfikowania jadłospisu i uczymy samodzielnego komponowania diety. Na tej wizycie omawiamy szczegółowe zalecenia dietetyczne. Przekazany plan żywieniowy ma formę zestawu materiałów w których znajduje się strategia działań, ustalony indywidualnie jadłospis, dokładne przepisy kulinarne wraz z wykazem składników przedstawionych w miarach domowych, wskazówki do modyfikacji oraz zalecenia żywieniowe.

Co 3-6 tygodni spotykamy się na wizytach kontrolnych, aby monitorować postępy i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Oceniamy zmiany w składzie ciała. Na nią (lub tuż po niej) przygotowujemy nowe jadłospisy, które przekazujemy na wizycie lub wysyłamy mailowo. Czas przygotowania nowego jadłospisu wynosi do 10 dni roboczych wg Regulaminu Centrum Dietetycznego MonVita.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem świadczenia usług wCentrum Dietetycznym MonVita: https://monvita.pl/regulamin-swiadczenia-uslug-centrum-dietetycznym-monvita/