Medycyna stylu życia

Medycyna stylu życia

Medycyna stylu życia jest nową, opartą na dowodach naukowych dziedziną medycyny polegającą na profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych, których czynniki ryzyka zależą bezpośrednio od tego jak żyjemy.

 

 

 

5 fundamentów

 

Medycyna stylu życia, określana także medycyną XXI wieku, opiera się na pięciu fundamentach: odżywianiu, aktywności fizycznej, zaprzestaniu palenia tytoniu, odpowiedniej ilości snu i odpoczynku oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.

 

Wsparcie dla konwencjonalnej medycyny

 

Dieta niekiedy działa jak lekarstwo. Czynniki niegenetyczne, środowiskowe, w tym odpowiednia dieta może zapobiec ponad 90% przypadków cukrzycy, 80% ataków serca, czy 1/3 przypadków nowotworów. Prawidłowo skomponowana dieta może zapobiec rozwojowi wielu schorzeń niezakaźnych. Dlatego celem lifestyle medicine jest profilaktyka oraz wsparcie leczenia chorób związanych bezpośrednio z naszym stylem życia: chorób diabetologicznych, kardiologicznych czy nowotworowych. Odpowiednią dietą można zapobiegać, a nawet cofać procesy chorobowe do niedawana uznawane jeszcze za nieuleczalne przynosząc rezultaty porównywalne ze standardową terapią medyczną i konwencjonalnym leczeniem farmakologicznym.

 

Ta dyscyplina naukowa stoi na twardych fundamentach „evidence-based medicine”, czyli medycyny opartej na faktach naukowych, których działanie i skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Newsletter

Podobne Artykuły:

SPRING cook-book

Najbardziej warzywny cook-book z przepisami! Wiosna w sklepach i warzywniakach mocno puka do drzwi ??? Z czym nam się zawsze ...

E-book „Fit-słodycze”

Czasem masz ochotę na zjedzenie czegoś słodszego? A może wpadają goście i chcesz ich czymś poczęstować, dbając jednocześnie o swoją ...

Show Comments (0)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *