Zdrowe odchudzanie

Centrum dietetyczne MonVita

Cierpisz na nadwagę, otyłość, frustruje Cię liczenie kalorii lub od lat stosujesz różnorodne diety i Twoja przygoda z odchudzaniem nie kończy się sukcesem?

Chcesz poprawić proporcje pomiędzy tkanką tłuszczową i mięśniową nadal jedząc to, co lubisz?

Potrzebujesz fachowego wsparcia i opieki?

Dowiedz się jak prawidłowo komponować dietę, co jeść, ile i w jakich proporcjach. Przekonaj się, że zdrowe odżywianie bez zbędnego liczenia kalorii może być nie tylko smaczne, ale też skuteczne! Aby zminimalizować ograniczenia do diety proponujemy proste wymienniki pozwalające na większą swobodę w doborze składników i dowolną modyfikację diety.

Odwiedź Centrum Dietetyczne MonVita – umów się na wizytę i osiągnij upragnioną sylwetkę na drodze zdrowego odchudzania. Zapraszamy do gabinetu w centrum Warszawy!

Program dla dwóch osób

Centrum dietetyczne MonVita

W Centrum Dietetycznym MonVita oferujemy programy dla par i całych rodzin.

“Program Dla Dwojga” często okazuje się być lepszym rozwiązaniem niż terapia jednoosobowa. Wspólne spotkania to także wzajemna motywacja i możliwość zmiany diety wśród większej części rodziny.

Czym jest w praktyce wizyta i dieta dla pary?

Wizyta dla pary (rodzin, osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym, przyjaciółek, sąsiadek, znajomych czy kolegów z pracy) odbywają się razem. Podczas niej zbieramy informacje żywieniowo-zdrowotne dwóch osób – tak, aby następnie przygotować jadłospis uwzględniający te potrzeby razem. W praktyce jadłospisy dla par są przygotowywane w taki sposób, aby były to w jak największej ilości przepisy spójne (aby gotować jak najwięcej wspólnych dań, przykładowo bez kilku wersji obiadów), ale jednocześnie uwzględniając potrzeby żywieniowe i zdrowotne obu osób, determinowane ich stanem odżywienia, celami żywieniowymi, poziomem aktywności fizycznej, preferencjami smakowymi, rytmem dnia itp. Przepisy są w jak największym stopniu podobne (chyba, że preferencje smakowe są zupełnie przeciwnie czy stan zdrowia determinuje całkowicie odmienne zalecenia żywieniowe), ale różnią się na przykład porcjami (gdy zapotrzebowanie tych osób jest mocno odmienne).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty we dwoje. Zabierz partnera, przyjaciela lub sąsiadkę i zaoszczędź!

Zdrowe odżywianie

Centrum dietetycznea MonVita

To świetny program dla osób, które nie potrzebują redukcji masy ciała, ale pragną poznać tajniki zdrowego odżywiania i jednocześnie doskonały warsztat dla tych, które chcą przekonać się czy komponują swoją dietę w prawidłowy sposób.

Jeśli więc chcesz poprawić swoje samopoczucie, polepszyć jakość snu czy zyskać więcej energii – koniecznie umów się na wizytę w Centrum Dietetycznym MonVita.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowego, analizie składu ciała, pomiarze obwodów ciała powiemy Ci czy Twoje wyniki są w normie, sposób odżywiania prawidłowy i czy dostarczasz organizmowi

Żywienie kobiet w ciąży i karmiących

Centrum dietetyczne MonVita

Planowanie ciąży, jej czas i okres karmienia piersią to wspaniała i poparta motywacją okazja do wprowadzenia zmian w swoich nawykach żywieniowych. Stan odżywienia i sposób żywienia kobiet przed ciążą oraz w czasie jej trwania mają ogromny wpływ nie tylko na przebieg ciąży, ale również na zdrowie dziecka.

Dzieci odżywiają się już w brzuchu Mamy. To jej wybory żywieniowe są jednocześnie wyborami malucha. Zarówno prawidłowe odżywianie w okresie płodowym, jak również podczas karmienia piersią to najważniejszy czas dla tzw. programowania żywieniowego. Organizm dziecka w pierwszych miesiącach i latach jest niezwykle podatny na kształtowanie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych nawyków, a dieta Mamy odgrywa kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka oraz zmniejsza ryzyko nadwagi, otyłości i chorób żywieniowozależnych w wieku późniejszym.

W czasie ciąży wzrasta nasze zapotrzebowanie na energię, niektóre witaminy i składniki mineralne. Nie oznacza to jednak, że trzeba jeść za dwoje, ale dla dwojga. Ważne jest, aby dieta była odpowiednio skomponowana i zbilansowana. Opracowujemy indywidualne plany żywieniowe uwzględniające zapotrzebowanie podyktowane wieloma czynnikami wynikającymi z fizjologii okresu ciąży i po urodzeniu dziecka. Podczas wizyty wykonywane są pomiary antropometryczne, a poza okresem ciąży także badanie składu ciała.

Racjonalne zachowania żywieniowe mogą również pomóc złagodzić typowe dla ciąży dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak zgaga, zaparcia, czy mdłości. Po skończonym karmieniu piersią oferujemy także wsparcie w powrocie do formy sprzed ciąży.

Dieta dla osób aktywnych

Centrum dietetyczne MonVita

Dieta osób uprawiających sport rekreacyjnie oraz sportowców wyczynowych wymaga odpowiedniego potraktowania. W żywieniu osób aktywnych istotne jest pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na niezbędne organizmowi składniki odżywcze determinowane masą i składem ciała, dyscypliną sportu, intensywnością, częstotliwością i czasem trwania treningów.

Celem odpowiedniej strategii żywieniowej i planu treningowego może być poprawa kondycji organizmu, wydolności fizycznej czy osiągnięcie przyrostu masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Odpowiednia dieta służy także właściwej regeneracji organizmu po zakończonym wysiłku fizycznym.

Wspieramy osoby aktywne na diecie tradycyjnej i wegetariańskiej. Współpracujemy także z trenerami personalnymi, aby maksymalnie zwiększać efektywność wspólnych działań treningowo-żywieniowych.

Zapraszamy do naszego gabinetu w centrum Warszawy.