Dzieci nie powinny pić soków, powinny jeść owoce!

Dzieci nie powinny pić soków, powinny jeść owoce!

Właśnie ukazały się nowe rekomendacje Amerykańskiej Akademii Pediatrii dotyczące podawania soków małym dzieciom i niemowlętom. Organizacja rekomenduje wprowadzanie soków owocowych do diety dziecka dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. Jest to istotna zmiana, gdyż do tej pory soki mogły być już obecne w diecie dzieci od 6. miesiąca życia.

Przyczyną zmiany stanowiska jest spora ilość cukrów prostych w sokach, łatwo wchłanialnych do krwioobiegu dzieci oraz mała ilość błonnika pokarmowego. Nie niesie to przy tym żadnych korzyści zdrowotnych oraz ogranicza apetyt dzieci na posiłki stałe. Sprzyja także wzrostowi masy ciała oraz zwiększa ryzyko próchnicy (zwłaszcza gdy soki pite są podczas snu).

U dzieci pomiędzy 1 a 3 rokiem życia należy ograniczyć podaż soków do maksymalnie 0,5 szklanki dziennie, 4-6 lat – 1/2-3/4 szklanki, a u starszych dzieci ilość nie powinna przekraczać 1 szklanki.

Dzieci należy zachęcać do zjadania owoców w całości. Tam znajduje się najwięcej witamin, substancji bioaktywnych i błonnika pokarmowego.

Źródła:

Newsletter

Podobne Artykuły:

SPRING cook-book

Najbardziej warzywny cook-book z przepisami! Wiosna w sklepach i warzywniakach mocno puka do drzwi ??? Z czym nam się zawsze ...

E-book „Fit-słodycze”

Czasem masz ochotę na zjedzenie czegoś słodszego? A może wpadają goście i chcesz ich czymś poczęstować, dbając jednocześnie o swoją ...

Show Comments (0)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *