“Bądź świadomy – kupuj polskie”, czyli poznajcie rodzinkę Mlekosławnych!

“Bądź świadomy – kupuj polskie”, czyli poznajcie rodzinkę Mlekosławnych!

Czy wiecie kim są Mlekosław i jego żona Mlekosława? A może z czymś Wam się kojarzą chłopaki Jogurtosław, Serosław i Masłosław? Jeśli tak, to bardzo dobrze! Poznajcie ekipę Mlekosławnych!

 

Cudze chwalimy, swego nie znamy

 

Dokonując wyboru produktów w sklepie warto zerkać na kraj pochodzenia i wspierać polskich producentów żywności. Kupując polskie produkty inwestujemy w rodzimą gospodarkę. To zaś przekłada na to, że polskie firmy mają możliwość szybciej się rozwijać i dywersyfikować swoją produkcję. Dzięki świadomym wyborom zakupowym możemy mieć wpływ na zwiększenie polskiego PKB, zmniejszenie bezrobocia czy zwiększenie płac.Polscy producenci są naprawdę świetni w tym co robią! Oferują nam różnorodne wyroby, prześcigając się w formach, smakach i gatunkach.

 

Bogactwo składników

 

Jeżeli trawimy mleko bez problemów i nie mamy innych przeciwwskazań zdrowotnych do jego spożywania, jest ono doskonałym źródłem wielu cennych składników odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. To bogate źródło białka, wapnia, witaminy A czy potasu.

Czy ile zjemy, tyle przyswoimy?

Wapń to składnik, w który szczególnie bogate jest mleko i jego przetwory. Można by było powiedzieć: w porządku, ale przecież są też inne dobre źródła tego składnika w żywności.

Oczywiście, że są, ale to ile wapnia zjemy w diecie, a ile przyswoi nasz organizm to czasem dwie różne kwestie. Na przykład dobrym źródłem wapnia jest tez szpinak, ale niestety ma kiepską biodostępność – aż sześciokrotnie gorszą niż mleko. Zaś wapń z brukselki wchłania się 2 razy lepiej niż z mleka, ale ma ona go 5 razy mniej niż mleko. Bilans więc mocno przemawia na korzyść mleka.

 

Tegorocznej jesieni zostaliśmy partnerem Kampanii „Bądź świadomy – kupuj polskie” organizowanej przez Polską Izbę Mleka, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka, która ma na celu podkreślanie walorów polskiego mleka i uświadamianie Polakom, że polskie jest dobre! W tym zadaniu organizatorom kampanii pomaga Rodzina Mlekosławnych, czyli rysunkowa rodzina, której członkowie symbolizują mleko i produkty mleczne: Tata Mlekosław, Mama Mlekosława, a także ich dzieci: Serosław, Jogurtosław, Masłosław i Śmietanosława. Więcej możecie przeczytać na fanpage kampanii www.facebook.com/MlekoslawniPL oraz na stronie www.mlekoslawni.pl.

 

Jako dietetyk kampanii zachęcam do zadawania mlecznych pytań na stronie: https://mlekoslawni.pl/zapytaj-dietetyka/.

Newsletter

Podobne Artykuły:

SPRING cook-book

Najbardziej warzywny cook-book z przepisami! Wiosna w sklepach i warzywniakach mocno puka do drzwi ??? Z czym nam się zawsze ...

E-book „Fit-słodycze”

Czasem masz ochotę na zjedzenie czegoś słodszego? A może wpadają goście i chcesz ich czymś poczęstować, dbając jednocześnie o swoją ...

Show Comments (0)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *