W zdrowym ciele zdrowy ząb!

W zdrowym ciele zdrowy ząb!

Nasze ciało to istna sieć, w której zazębia się praca wielu organów. Jeśli niedomaga jeden, wpływa to na pracę pozostałych. Dlatego w myśl holistycznego (całościowego) podejścia do zdrowia, warto dbać o wszystkie z nich. Zdrowa dieta, ruch, odpowiednia ilość snu i odpoczynku to podstawa zdrowego stylu życia. Ale by na długo cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem warto także zadbać o… zęby.

 

Hollywoodzki uśmiech pragnie mieć każdy, jednak już nie każdy odwiedza regularnie stomatologa, by na długo cieszyć się ich zdrowym wyglądem i stanem. Dopiero gdy pojawia się ból często zgłaszamy się do lekarza. Próchnica i choroby przyzębia potrafią mocno dać w kość, dlatego warto dbać o odpowiednią profilaktykę.

 

Gdy stan zapalny w jamie ustnej trwa przez długi czas zaczynają szwankować inne narządy. Bakterie z jamy ustnej przedostają się do krwi oraz innych odcinków przewodu pokarmowego indukując stan zapalny. W naszej jamie ustnej na co dzień żyje ponad 300 różnych gatunków bakterii, ale jeśli dbamy o dobrą higienę i nie dostarczamy im złej pożywki, nie mają w stosunku do nas żadnych złych zamiarów. Dopiero gdy spożywamy za dużo cukru, przetworzonej i ubogiej w składniki odżywcze żywności, przedostają się do krwi i rozpoczynają bojową wycieczkę objazdową po naszym ciele. I tu zaczyna się problem, bo przewlekły stan zapalny może poczynić wiele szkód. Bakterie te są szczególnie niebezpieczne dla kobiet planujących ciążę i w ciąży, dla osób po incydentach serowo-naczyniowych i po zabiegach chirurgicznych. Mogą być przyczyną problemów ze stawami, chorób nerek, choroby wrzodowej, notorycznego zapalenia zatok i przewlekłych bólów głowy.

Jeśli w morfologii krwi widzisz wysokie OB na pierwszy ogień powinien pójść przegląd zębów. O zęby powinniśmy dbać przez całe życie, od wczesnego dzieciństwa i dotyczy to także zębów mlecznych.

Newsletter

Podobne Artykuły:

SPRING cook-book

Najbardziej warzywny cook-book z przepisami! Wiosna w sklepach i warzywniakach mocno puka do drzwi ??? Z czym nam się zawsze ...

E-book „Fit-słodycze”

Czasem masz ochotę na zjedzenie czegoś słodszego? A może wpadają goście i chcesz ich czymś poczęstować, dbając jednocześnie o swoją ...

Show Comments (0)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *